W roku 2014 projekt "Senior z inicjatywą" organizowany jest przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Krotoszynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie po raz dziesiąty, a hasło przeglądu brzmi: "Chociaż głowa siwieje, serce się nie starzeje". Projekt odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Starosty Krotoszyńskiego i Burmistrza Krotoszyna. Zasięg terytorialny projektu: powiat krotoszyński, jarociński, gostyński, rawicki, pleszewski.

Zakres projektu

W ramach projektu odbędzie się:

  1. Happening - 17.09.2014 r. o godz. 16.00 - Mały Rynek w Krotoszynie. W programie m.in. występy seniorów, konkursy i zabawy np. karaoke oraz konkurs na najlepszy strój z lat 70-tych.
  2. Konferencja naukowa - 18.09.2014 o godz. 11.00 - Krotoszyńska Biblioteka Publiczna, ul. Benicka 9
  3. Przegląd Twórczości Artystycznej - 19.09.2014 r. o godz. 10.00 w Kinie "Przedwiośnie" w Krotoszynie. Kategorie konkursowe:
  • występy sceniczne - kategorie: piosenka, formy kabaretowe i teatralne, recytacja, instrumentaliści
  • wystawa prac - kategorie: rękodzielnictwo (w tym: haftowanie-wyszywanie, szydełkowanie, malarstwo, biżuteria ręcznie robiona, inne formy artystyczne) natura leczy (nalewki zdrowotne, herbatki i soki, maści, inne medykamenty).

Zgłoszenia do Przeglądu

Przyjmowanie zgłoszeń do Przeglądu Twórczości Artystycznej: do 11 września 2014 r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie, ul. Młyńska 2d/1. Informacji udziela Wioleta Włodarczyk, tel. (62) 722 88 91, 722 88 92 (Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń).

Współfinansowanie projektu

Projekt "Senior z inicjatywą" jest współfinansowany przez:

logo Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Samorząd Województwa Wielkopolskiego

 

logo PFRON

PFRON

 

logo Powiatu Krotoszyńskiego

Powiat Krotoszyński

 

herb Krotoszyna

Miasto i Gmina Krotoszyn


Partnerzy

Krotoszyński Ośrodek Kultury, Krotoszyńska Biblioteka Publiczna, Miasto i Gmina Krotoszyn, Miasto i Gmina Koźmin Wlkp., Gmina Zduny, Gmina Rozdrażew, Miasto Sulmierzyce, Miasto i Gmina Kobylin