7 maja 2016 r. o godzinie 9:45 na skwerku przy aptece „Łąkowej” u zbiegu ul. Łąkowej i Klonowicza zebrało się 81 uczestników IV Marszu Nordic Walking Studentów UTW 2016, zorganizowanego „wespół w zespół” przez Uniwersytet Trzeciego Wieku (UTW) w Krotoszynie i  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) w Krotoszynie.

Startujących powitał i oficjalnego otwarcia imprezy dokonał dyrektor  PCPR-u w Krotoszynie Andrzej Piotrowski.  Zgodnie z hasłem „Krotoszyn łączy pokolenia” obok 19-osobowej „młodzieżowej” ekipy PCPR-u na 5-kilometerową trasę ruszyło 56 studentów UTW w Krotoszynie oraz 5 pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie z opiekunką Lucyną Kostrzewską-Ciesiółką.
Trasa marszu wiodła ulicami miasta, skrajem Lasu Miejskiego, polami do Bukówka, by doprowadzić do mety w  „Mintowej Dolinie”, gdzie na piechurów czekała ugotowana przez „Art Cafe” grochówka. Biesiadującym przy ognisku uczestnikom marszu prezes UTW w Krotoszynie Juliusz Poczta i Wioleta Włodarczyk z PCPR-u wręczyli rajdowe plakietki oraz certyfikaty „Akademii  Złotego Wieku” – UTW w Wejherowie, Polskiej Federacji Nordic Walking, Akademii Wychowania Fizycznego  i Sportu w Gdańsku.


Imprezę fotograficznie uwiecznili: redaktor „PKR24.pl” Sebastian Kalak, Zuzanna Nadzieja z PCPR-u w Krotoszynie i Andrzej Chmielarz z Zarządu Oddziału PTTK w Krotoszynie tudzież Jolanta Rosolak i Henryk Naglak z UTW w Krotoszynie.

 

 

 

 

 

 

Tekst: Juliusz Poczta

Zdjęcia: Zuzanna Nadzieja