Letni wypoczynek z Lions Club       

 

Lions Club Krotoszyn już po raz czwarty z rzędu sfinansują letni wypoczynek dla dzieci z rodzin o trudnej sytuacji materialnej i rodzin zastępczych w ramach projektu „Wakacje z Lions Club”. Ideą Lions Club jest pomoc w wychowaniu i edukacji, wspieranie uzdolnionych dzieci i młodzieży w kształceniu i starcie w dorosłe życie oraz bezinteresowna pomoc potrzebującym.

W dniu 08 czerwca 2016 roku w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie odbyło się spotkanie rodziców, których dzieci spędzą wakacyjny czas na koloniach w Czechach. Lions Club reprezentowali: Jacek Zawodny i Grzegorz Szmolke. Z ramienia PCPR obecny był dyrektor Andrzej Piotrowski, kierownik Działu Wsparcia Rodziny Renata Zych- Kordus oraz psycholog i koordynator wyjazdu Anita Głód. W spotkaniu uczestniczył również organizator Grzegorz Kosmacz.

 

Podczas kolonii 40 dzieci czeka mnóstwo atrakcji w postaci ciekawych zajęć oraz wyjazdów. Młodzi Krotoszynianie będą mieli możliwość podziwiania pięknych zabytków między innymi w stolicy Republiki Czech - Pradze, Jabloncu i Libercu. Z góry widokowej Ještěd będą oglądać panoramę okolicy, a w Harrachovie zobaczą profesjonalną skocznię narciarską. Na dzieci czeka wiele niespodzianek, dzięki którym będą miały możliwość spędzenia czasu w miłej i wakacyjnej atmosferze.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie dziękuje Lions Club Krotoszyn za owocną współpracę, sfinansowanie pobytu i bezinteresowną pomoc w organizacji kolonii.

 

„Wakacje z muszkieterami”

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie dzięki przedsiębiorcom Intermarché i Bricomarché tworzącym Fundację Muszkieterów bierze udział w tegorocznej edycji akcji „Wakacje z Muszkieterami”.

Przedsięwzięcie wspiera polska florecistka, olimpijka Sylwia Gruchała. Patronat objęła Agata Kornhauser-Duda, Pierwsza Dama Rzeczpospolitej.

Akcja skierowana jest dla najmłodszych, ambitnych dzieci pochodzących z rodzin niezamożnych. Bierze w niej udział ogółem blisko 1000 dzieci, w tym sześcioro z powiatu krotoszyńskiego. Dzieci zostały wytypowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  w Krotoszynie.

17 maja 2016 r. w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie odbyło się spotkanie dotyczące szczegółowych informacji związanych z wyjazdem dzieci z naszego powiatu. Udział w nim wzięli Dyrektor PCPR, koordynator wypoczynku z ramienia PCPR Marta Ratajczyk oraz Prezes Zarządu Intermarche Robert Dzwoniarek.

Fundacja organizuje cztery 10-dniowe turnusy, w tym dwa w góry i dwa nad morze. Dzieci z naszego powiatu wypoczywać będą od 27.06 do 6.07.2016 r. w Jastrzębiej Górze.

        

 


Letni wyjazd dzieci i młodzieży szkolnej organizowany przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie corocznie koordynuje letni wyjazd dzieci i młodzieży szkolnej, pochodzących z rodzin o niskich dochodach oraz mających mniejsze szanse, organizowany przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

W 2016 roku 15-ścioro dzieci z powiatu krotoszyńskiego od 16 sierpnia będzie wypoczywać w Polanicy Zdroju w Ośrodku Wypoczynkowym „Rzemieślinik”.