W terminie od 16 do 22 lipca 2017 roku 26 dzieci z powiatu krotoszyńskiego po raz piąty miało możliwość uczestniczenia w koloniach letnich organizowanych przez Lions Club Krotoszyn w Świeradowie Zdrój.

Na kolonistów czekały liczne atrakcje. Już w pierwszym dniu wyjazdu dzieci zwiedzały gotycki zamek warowny Czocha w Suchej w którym można było podziwiać piękne komnaty i posłuchać o jego ciekawej historii. Natomiast na dziedzińcu w ramach Dnia Rzemiosła była możliwość przyjrzenia się w jaki sposób wybija się monety, lepi z gliny garnki czy jak wygląda warsztat tkacki. Kolejny dzień dzieci spędziły na terenie Niemiec, w urokliwym miasteczku Zittau oraz w Oybin, który słynie z walorów uzdrowiskowych i ruin zamku. Największą atrakcją kolonii okazało się Drezno, które swoim urokiem w postaci historycznych zabytków, ciekawych muzeów, kolorowych uliczek i malowniczej okolicy urzekło każdego kolonistę. Spacer wzdłuż rzeki Łaby i odpoczynek na dziedzińcu Zwinger umiliły trudny wakacyjnych wojaży w wysokiej temperaturze. Odwiedziny naszych sąsiadów Niemców zakończyła wizyta w mieście Budziszynie.

W programie kolonii letnich z Lions Club na trwałe zapisała się wycieczka do Czech. Uczestnicy jechali 120 letnią kolejką na trasie Tanvald-Harrachov. Skocznie narciarskie w Harrachovie zrobiły ogromne wrażenie na wszystkich fanach skoków narciarskich. Koloniści interesujący się przyrodą realizowali swoją pasję w Dolomitowych Jaskiniach Bozkov, gdzie wśród nacieków jaskiniowych odnajdywali stalagmity, stalaktyty i stalagnaty. Nie można jednak zapomnieć o również o urokach naszego kraju. Świeradów Zdrój okazał się miejscem w którym każde dziecko znalazło dla siebie miejsce relaksu i odpoczynku czy to w Domu Zdrojowym, parku zdrojowym czy też w centrum miasta. Popołudniami uczestnicy kolonii pływali w basenie, uczestniczyli w zajęciach sportowych, tanecznych oraz profilaktycznych. Każdego dnia znalazł się czas na zabawę i relaks. Tydzień na koloniach letnich w Świeradowie Zdrój był miło i aktywnie spędzonym czasem dla wszystkich kolonistów.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie składa serdeczne podziękowania Lions Club Krotoszyn za sfinansowanie wyjazdu, współpracę, wsparcie i pomoc w organizacji kolonii dla dzieci i młodzieży.

                                                                                                          Psycholog PCPR

                                                                                                          Anita Głód