W terminie od 12 sierpnia do 18 sierpnia 2018 roku czworo dzieci z powiatu krotoszyńskiego uczestniczyło w koloniach w sercu Kampinoskiego Parku Narodowego w Julinku w ramach projektu „Wakacje z Muszkieterami”. Pomysłodawcą letniego wypoczynku jest Fundacja Muszkieterów wspierana przez właścicieli sklepów Intermarche i Bircomarche. W tym toku w akcji wzięło udział 750 dzieci z całej Polski. Ambasadorem akcji jest Sylwia Gruchała, a honorowy patronat objął Rzecznik Praw Dziecka.

Podczas wypoczynku młodzież miała możliwość zwiedzenia stolicy Polski - Warszawy. Koloniści byli w Pałacu Kultury, Sejmie, Łazienkach Królewskich, na starym mieście, Lotnisku Chopina, i przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Dzieci były zadowolone ze zwiedzania Radia Wawa i redakcji Super Expressu. Dużym zainteresowaniem cieszyło się warszawskie metro i Piknik Militarny. Natomiast w Centrum Nauki Kopernik koloniści zapoznali się z ciekawymi odkryciami naukowymi. Dodatkowo dzieci uczestniczyły w różnych turniejach gier oraz miały możliwość wypróbowania swoich sił podczas zabaw cyrkowych oraz występów teatralnych. To tylko część atrakcji, które czekały na kolonistów podczas „Wakacyjnej Akademii Talentów”, która była motywem przewodnim tegorocznego wyjazdu.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie składa podziękowanie Fundacji Muszkieterów za umożliwienie wyjazdu dzieciom z powiatu krotoszyńskiego oraz sfinansowanie wypoczynku w Jelinku.

 

Psycholog PCPR                                                                                                                 

Anita Głód