W dniach 11 - 15 czerwca 2010 r. obchodziliśmy VI Powiatowe Dni Rodzicielstwa Zastępczego, które od 2005 roku wpisały się na stałe do naszego kalendarza. Organizatorami byli Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie oraz Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa Oddział w Krotoszynie "Famuła".


Inauguracja obchodów odbyła się 11 czerwca w Kinie "Przedwiośnie" przy muzyce Mietka Szcześniaka, który swoją obecnością uświetnił całość wieczoru. Nie zapomnieliśmy też o rodzinach mieszkających na terenach objętych powodzią. To dla nich właśnie przeprowadzona była aukcja przedmiotów zrobionych przez podopiecznych Zakładu Aktywności Zawodowej w Koźminie Wlkp.
W niedzielę 13 czerwca odbył się festyn wraz z piknikiem poprzedzony rajdem pieszym, w którym uczestniczyły dzieci wraz z opiekunami. Wspomnienia z festynu u każdego uczestnika wywołują uśmiech na twarzy. Podczas tej imprezy czas umilały m. in. dmuchany zamek, rodeo, quady, stare motory, malowanie twarzy, strzelanie z wiatrówki, wspólne robienie sałatek, pokaz strażacki oraz liczne konkursy z nagrodami. Uczestnicy festynu mogli pokrzepić swoje siły grochówką, kiełbaskami z grilla oraz rozmaitymi słodkościami.
14 czerwca były prowadzone warsztaty dotyczące specyfiki funkcjonowania i problemów w rodzinach zastępczych dla pedagogów, nauczycieli i kuratorów sądowych.
Całe święto zakończyła konferencja na temat: Rodzina zastępcza - czy to łatwa rola?. Udział w konferencji w-ce przewodniczącego Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Sejmu RP poseł Magdalena Kochan, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, senator Małgorzaty Adamczak, posła Macieja Orzechowskiego, Starosty Krotoszyńskiego Leszka Kulki, Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Aleksandry Kowalskiej, koordynatora projektu Fundacji Ernst - Young - Agnieszki Jakubiak oraz praktyków z dziedziny pomocy społecznej z całej Polski był doskonałą okazją do dyskusji nad podstawowymi problemami polityki społecznej w Polsce.


Projekt nagrodzony i finansowany przez Fundację Ernst & Young.