Dane teleadresowe:

Spółdzielnia Socjalna „VIVO”

ul. Stary Rynek 22, 63-720 Koźmin Wlkp.

NIP: 6211812904, REGON: 302593271

usługi opiekuńcze +48 577 065 555
usługi sprzątające oraz ogrodnicze tel. +48 531 533 424
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.facebook.com/vivokozmin

Zakres działalności

Spółdzielnia Socjalna "VIVO" to efekt partnerstwa na rzecz rozwoju ekonomii społecznej w powiecie krotoszyńskim utworzonego w 2010 roku. Włączanie uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Krotoszynie, klientów Środowiskowego Domu Samopomocy w Krotoszynie oraz pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej w Koźminie Wlkp. w rozwój społeczno-gospodarczy regionu to główna idea założycieli.

Spółdzielnia Socjalna „VIVO” została założona przez Gminę Koźmin Wielkopolski oraz Powiat Krotoszyński. Oprócz jednostek samorządu terytorialnego swój udział w utworzeniu nowego podmiotu ekonomii społecznej na terenie powiatu krotoszyńskiego miała również Fundacja im. Królowej Polski Św. Jadwigi. To dzięki niej udało się uzyskać dofinansowanie na zakup niezbędnego sprzętu oraz uruchomienie miejsc pracy. 

Spółdzielnia socjalna jest szczególną formą przedsiębiorstwa społecznego i łączy w sobie elementy przedsiębiorstwa wolnorynkowego oraz stowarzyszenia – tym samym jej cele są zarówno ekonomiczne, jak i społeczne. Na zatrudnienie w spółdzielni socjalnej mogą liczyć osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, bezrobotne oraz niepełnosprawne.

Obecnie Spółdzielnia Socjalna „VIVO” zatrudnia 14 osób i jako przedsiębiorstwo oferuje szeroki zakres usług adresowanych do klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw. Głównym rodzajem działalności są usługi sprzątające (kompleksowe sprzątanie biur, domów, mieszkań; pranie dywanów i tapicerki samochodowej; odgrzybianie, odpleśnianie urządzeń domowych;  mycie elewacji,  posadzek; zamiatanie i odśnieżanie prywatnych posesji) oraz konserwacja terenów zielonych (sadzenie drzew, krzewów, kwiatów; cięcie żywopłotu; zakładanie trawy oraz koszenie trawników). Ponadto spółdzielnia zajmuje się również opieką nad grobami oraz różnego rodzaju działalnością wykonywaną na zlecenie kontrahentów (składanie, sklejanie, pakowanie produktów).  Ponadto ważnym punktem działalności są otwarte konkursy ofert w ramach tzw. pożytku publicznego. Do tej pory Spółdzielnia Socjalna „VIVO” startowała w trzech otwartych konkursach ofert i każdy z nich wygrała. Pierwszy z nich dotyczył realizacji zadnia publicznego z zakresu opieki nad osobami starszymi. Dzięki temu 9 pracowników spółdzielni w 2014 roku opiekowało się ponad 30 osobami starszymi z terenu miasta i gminy Koźmin Wielkopolski. Jesienią 2014 r. spółdzielnia zwyciężyła w konkursie ogłoszonym przez Powiatowy Urząd Pracy w Krotoszynie na realizacje szkolenia z zakresu aktywizacji i integracji bezrobotnych. W projekcie wzięło udział 9 bezrobotnych z terenu powiatu krotoszyńskiego, którzy przez dwa miesiące byli szkoleni przez trójkę wykwalifikowanych trenerów. Oprócz tego w marcu 2015 roku spółdzielnia podpisała kolejną umowę na realizację zadania publicznego pt. „Usługi opiekuńcze”.

Spółdzielnia Socjalna „VIVO” w swojej działalności kładzie nacisk przede wszystkim  na jakość wykonywanych usług. Ponadto pracownicy spółdzielni angażują się także w działalność społeczną – jesienią 2014 roku we współpracy z organizacjami pożytku publicznego brali udział w inicjatywie sprzątania cmentarza żydowskiego w Koźminie Wielkopolskim.

Działalność spółdzielni socjalnych, jak i jakość świadczonych przez nie usług niczym nie odbiega od funkcjonowania zwykłego przedsiębiorstwa wolnorynkowego. Ponadto posiadają one wartość dodaną w postaci uwzględnienia czynnika społecznego w swojej działalności. Przyczynia się to do aktywizacji i integracji osób bezrobotnych i niepełnosprawnych, którym udziela się realnej pomocy, w postaci zatrudnienia.

Wszystkich zainteresowanych ofertą spółdzielni zapraszamy do odwiedzenia siedziby mieszczącej się przy ul. Boreckiej 23 w Koźminie Wielkopolskim oraz do kontaktu pod numerem telefonu +48 531 533 424. Zachęcamy również do kontaktu poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz do odwiedzania strony internetowej: www.facebook.com/vivokozmin.